• Nowy

Olej Rzepakowy Tłoczony na zimno Butelka Zestaw 2x500 ml

37,76 zł Brutto
Ilość
favorite_border favorite
Zamknij
favorite_border favorite
 

Darmowa dostawa od 300 zł

 

Polska Firma

 

Bezpieczne płatności

Naturalny Olej rzepakowy Vertego jest tłoczony na zimno z dokładnie wyselekcjonowanych ziaren rzepaku bez dodatku środków chemicznych. Do wyprodukowania 1 litra oleju rzepakowego zużywane są 3 kg nasion rzepaku, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości oleju o złocistym kolorze i charakterystycznym smaku.

Nasz produkt posiada wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwas alfa-linolenowy (ALA; należący do kwasów omega-3) pomaga w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie, co odpowiada 2,5 porcji (25ml). Olej rzepakowy ułatwia wchłanianie i transport witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – A, D, E i K. Stanowi bogate źródło witaminy E, która wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Jest również źródłem witamy K, która przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i zdrowych kości. Dostarczają również nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak: omega-6 oraz omega-3.

Olej rzepakowy Vertego tłoczony na zimno nalewany jest do butelek z ciemnego szkła, która posiada etykietę termokurczliwą zabezpieczoną lakierem UV. Zastosowane rozwiązanie ma na celu odpowiednie zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem światła, które niszczy wartości odżywcze oleju. Ciemne szkło w połączeniu z etykietą termokurczliwą pokrytą lakierem UV przedłuża trwałość oleju. 

Wartość odżywcza*

1 łyżka stołowa (10g)

100 g

Wartość energetyczna*

340 kJ/82,7 kcal

3400 kJ/827 kcal

Tłuszcz/ w tym:

Kwasy nasycone*

Jednonienasycone*

Wielonienasycone*

10 g

0,72 g

6,49 g

2,79 g

100 g

7,2 g

64,9 g

27,9 g

Węglowodany

w tym cukry*

0 g

0 g

0 g

0 g

Białko*

0 g

0 g

Sól*

0 g

0 g

Witamina E* [mg]

2,6 (21,7%**)

26 (217%**)

Witamina K* [µg]

6 (8%**)

60 (80%**)

Kwasy omega 3*

0,8 g

8,0 g

Kwasy omega 6 *

1,8 g

18,0 g

W trakcie przechowywania oleju rzepakowego tłoczonego na zimno, może pojawiać się w nim naturalny osad, który jest dowodem na to, że olej był tłoczony mechanicznie i jest w 100% naturalny. 

Olej rzepakowy Vertego tłoczony na zimno może być stosowany do: sosów, dresingów, sałatek, majonezu, słodkich wypieków, gotowania, do krótkiego smażenia, a użyty do marynat, w znacznym stopniu podnosi walory smakowe mięs.

Olej rzepakowy Vertego tłoczony na zimno jest PRODUKTEM POLSKIM.

Zestaw 2x500 ml

Może spodobać się Tobie również

Produkty

z tej samej kategorii

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło