• Nowy
Olej Rzepakowy tłoczony na zimno, 250 ml

Olej Rzepakowy tłoczony na zimno, 250 ml

19,99 zł Brutto
Ilość
favorite_border favorite
Zamknij
favorite_border favorite
 

Darmowa dostawa od 300 zł

 

Polska Firma

 

Bezpieczne płatności

Olej rzepakowy tłoczony na zimno to rodzaj oleju roślinnego pozyskiwanego z nasion dokładnie wyselekcjonowanego rzepaku.

Proces tłoczenia na zimno oznacza, że olej jest produkowany przy niskiej temperaturze, zwykle poniżej 40°C, co ma na celu zachowanie jak największej ilości składników odżywczych i naturalnych właściwości oleju.

Ten rodzaj oleju jest powszechnie stosowany w kuchni do przygotowywania potraw na zimno, takich jak sałatki, sosy i dressingi. Może być również używany do delikatnego smażenia i pieczenia przy niskich temperaturach.

Nasz produkt posiada wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwas alfa-linolenowy (ALA; należący do kwasów omega-3) pomaga w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie, co odpowiada 2,5 porcji (25ml). Olej rzepakowy ułatwia wchłanianie i transport witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – A, D, E i K. Stanowi bogate źródło witaminy E, która wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Jest również źródłem witamy K, która przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i zdrowych kości. Dostarczają również nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak: omega-6 oraz omega-3. Olej rzepakowy Vertego tłoczony na zimno w aerozolu typu BOV jest chroniony przed dostępem powietrza, co minimalizuje proces utleniania i utrzymuje jego świeżość na dłużej.

Opakowanie BOV zapewnia doskonałą ochronę przed światłem i wilgocią, które mogą wpływać na jakość oleju. Przechowywanie  oleju w ciemnym, szczelnym aerozolu BOV pomaga zachować jego stabilność i właściwości. 

  • Nie zawiera gazu, konserwantów, dodatków. 
  • Nie wpływa negatywnie na warstwę ozonową. 
  • Każda sekunda rozpylania uwalnia 1,8 ml/ 1,7 g produktu (1 porcja). Spray zawiera 140 porcji. 

Warunki przechowywania i użytkowania:

Przechowywać i używać w temperaturze pokojowej, z dala od ognia, iskier, ciepła lub działających urządzeń elektrycznych. Nie rozpylać na płomienie, ani na żarzące się materiały. Pojemnik pod ciśnieniem. Nie przekłuwać i nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić produkt przed światłem słonecznym i nie wystawiać na działanie temperatur przekraczających 50°C. Wyłącznie do użytku spożywczego. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

 

Wartość odżywcza*

1 łyżka stołowa (10g)

100 g

Wartość energetyczna*

340 kJ/82,7 kcal

3400 kJ/827 kcal

Tłuszcz/ w tym:

Kwasy nasycone*

Jednonienasycone*

Wielonienasycone*

10 g

0,72 g

6,49 g

2,79 g

100 g

7,2 g

64,9 g

27,9 g

Węglowodany

w tym cukry*

0 g

0 g

0 g

0 g

Białko*

0 g

0 g

Sól*

0 g

0 g

Witamina E* [mg]

2,6 (21,7%**)

26 (217%**)

Witamina K* [µg]

6 (8%**)

60 (80%**)

Kwasy omega 3*

0,8 g

8,0 g

Kwasy omega 6 *

1,8 g

18,0 g

 

Produkty

z tej samej kategorii

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło