Oliwa z oliwek Pure
Oliwa z oliwek powstaje z wytłoczenia oliwek. Oliwa tłoczona jest z całych owoców oliwek razem z jej pestkami. Owoce najczęściej zbierane są jesienią. Istotne dla wytłaczania oliwy z oliwek jest zachowanie temperatury 28 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura może doprowadzić do zmian chemicznych w oliwie.
Drzewa oliwkowe to wiecznie zielone rośliny, które naturalnie rosną w ciepłych rejonach Europy południowej, na Bliskim Wschodzie lub w Azji Zachodniej. Rodzaj oliwy zależny jest od tego, jak jest wytłaczana. Najlepsza oliwa to oliwa z pierwszego tłoczenia. Istnieje także oliwa z oliwek pure i surowa oliwa z wytłoków oliwek.
Oliwy pure, vergine i extra vergine
Oliwa z oliwek to głównie bogate źródło drogocennych nienasyconych kwasów tłuszczowych jak na przykład: kwas oleinowy, palmitynowy, stearynowy i linolowy. Taki produkt zawiera również polifenole, tokoferol oraz skwalen, które wpływają na zachowanie młodego wyglądu skóry. Poza tym oliwa z oliwek składa się z witaminy A, która wspiera regeneracje komórek skóry, usuwa zrogowaciały naskórek oraz dobrze oddziałuje na wzrok, witamin z grupy B, które mają szerokie zastosowanie dla skóry i układu nerwowego, witaminy C, czyli silnego przeciwutleniacza, który rozjaśnia przebarwienia na skórze i nadaje jej blask i młodzieńczy wygląd, witaminy B, która pomaga utrzymać prawidłową kondycję skóry i wspiera układ kostny, witaminy E, która regeneruje komórki skóry i ją nawilża oraz witaminy F, która chroni skórę przed stanami zapalnymi i przyspiesza gojenie się ran.
Oliwa, mimo że jest tłuszczem, to jest bardzo zdrowa. Jej regularne spożycie pomaga w zmniejszeniu cholesterolu frakcji LDL i poprawia krążenie. Składa się również z przeciwutleniaczy, które zapobiegają tworzenie się stresu oksydacyjnego w organizmie, nie tylko na skórze.
Oliwa z oliwek pure – rodzaj oliwy dziewiczej
Oliwa z oliwek pure to trzeci rodzaj oliwy dziewiczej zaraz po oliwie extra vergine i vergine. Cechuje się ona wysoką zawartością kwasu oleinowego (ponad 2 gramy), przez co nie jest sprzedawana, przez smak nie nadaje się do spożycia. Jest poddana procesowi rafinacji, czyli oczyszczenia. Po takim procesie oliwa pure zostaje pozbawiona smaku, zapachu i koloru. Jest ona całkowicie neutralna i w celu jej uszlachetnienia pod koniec procesu rafinacji dodaje się do niej niewielką ilość oliwy extra vergine lub vergine. Oliwy pure przez swój brak witamin i polifenoli, nie odznaczają się takimi właściwościami jak oliwy extra vergine. Są one jednak znakomitą opcją wykorzystywaną w kuchni podczas smażenia.
W oliwie pure marki Vertego zastosowana została nowoczesna technologia typu BOV (bag on valve), która zapewnia, że produkt nie zawiera czynników pędnych takich jak na przykład propan butan, konserwantów i innych dodatków szkodliwych dla zdrowia.
Forma dawkowania oliwy pure w sprayu jest bardzo łatwa i wygodna
Przyciskając główkę rozpyłową spray’u, rozpyla się oliwa, za pomocą sprężonego powietrza, które naciska na znajdujący się wewnątrz woreczek z zawartością. Oliwa pure Vertego posiada trzy możliwości rozpyłu – płyn, krople i spray, więc każdy może dopasować rodzaj dawkowania produktu do własnych preferencji.